Дозвіл на експлуатацію АРС

Громадяни України та іноземці, особи без громадянства, які не є радіоаматорами та мають посвідку на постійне або тимчасове проживання на території України, що мають намір експлуатувати АРС, звертаються до філії УДЦР відповідного адміністративно-територіального регіону за місцем проживання із заявою про видачу дозволу на експлуатацію АРС (форма АЗ-3). Якщо заявник проживає у м. Києві або Київській області, документи подаються безпосередньо до головного офісу УДЦР за адресою: 03179, м. Київ, пр. Перемоги, 151.

До заяви про видачу дозволу додаються:

 • довідка про складання кваліфікаційного іспиту;
 • акт технічного огляду АРС;
 • для громадян України – копія паспортного документа громадянина України (сторінки 1-2 та відмітка про місце проживання); для неповнолітніх осіб – копія свідоцтва про народження та копія паспорта законних представників (батьків, усиновителів, опікунів тощо), які підтверджують можливість надання дозволу (сторінки 1-2 та відмітка про місце проживання);
 • для іноземців та осіб без громадянства, які не є радіоаматорами та мають посвідку на постійне або тимчасове проживання на території України – копія паспортного документа або копія посвідки на постійне (тимчасове) проживання на території України (сторінка 1-2);
 • при використанні РЕЗ промислового виробництва – копія технічного паспорта, у якому зазначені технічні характеристики РЕЗ;
 • при зверненні неповнолітнього радіоаматора додатково подається заява законного представника, що представляє його інтереси.

Дозвіл надається на кожну АРС.

Термін дії дозволу не може бути меншим за п’ять років, якщо інше не передбачено Планом використання радіочастотного ресурсу України або не заявлено радіоаматором.

У строк, що не перевищує 15 робочих днів від дати реєстрації заяви, УДЦР направляє заявникові рахунок на оплату робіт із підготовки та оформлення дозволу. Дозвіл надається не пізніше ніж через три робочих дні після надходження оплати робіт за рахунком.

Вартість робіт з підготовки та оформлення дозволу на експлуатацію визначається розділом 1 Тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства „Український державний центр радіочастот”:

Стаття 6 – розгляд заявочних документів про надання дозволів на експлуатацію РЕЗ, що не потребують розрахунків ЕМС.

Стаття 7.2 – оформлення, переоформлення та продовження дії дозволу на експлуатацію РЕЗ.

Дозволи на експлуатацію АРС операторів початкової категорії, які видані до прийняття нової редакції Регламенту, зберігають чинність до закінчення терміну їхньої дії. Перехід операторів АРС з початкової категорії до третьої здійснюється на підставі складання кваліфікаційного іспиту за відповідною екзаменаційною програмою.

Сертифікати HAREC, NOVICE

У разі виникнення потреби виїзду за кордон громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які не є радіоаматорами та мають посвідку на постійне або тимчасове проживання на території України, на підставі довідки про складання кваліфікаційного іспиту (форма АД-1), звертаються до філії УДЦР відповідного адміністративно-територіального регіону за місцем проживання із заявою про видачу гармонізованого екзаменаційного сертифіката (HAREC) або сертифіката NOVICE (форма АЗ-4). Якщо заявник проживає у м. Києві або Київській області, документи подаються безпосередньо до головного офісу УДЦР за адресою: 03179, м. Київ, пр. Перемоги, 151.

Для правильного заповнення сертифікатів до заяви додається (за наявності) копія першої сторінки паспорта громадянина України для виїзду за кордон (проїзного документа дитини, дипломатичного або службового паспорта, посвідчення моряка або члена екіпажу).

Розгляд заяв про видачу та оформлення сертифікатів HAREC, NOVICЕ проводиться безкоштовно

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux