Висновок щодо ЕМС РЕЗ

Висновок щодо електромагнітної сумісності радіоелектронного засобу (далі – висновок щодо ЕМС) – технічний висновок щодо можливості застосування конкретного радіоелектронного засобу у визначених умовах.

Надання висновку щодо ЕМС здійснюється на підставі Порядку надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв.

Для отримання висновку щодо ЕМС необхідно звернутись особисто, через уповноважений орган чи особу або рекомендованим листом до філії відповідного адміністративно – територіального регіону, у якому планується експлуатація радіоелектронного засобу, із заявою про видачу висновку щодо ЕМС з комплектом документів, визначених статтею 41 Закону України „Про радіочастотний ресурс України”.

Відповідність заявочних форм радіотехнологіям, що зазначені в Плані використання радіочастотного ресурсу України..

При заповненні графи „Номер запису в Реєстрі РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування” заяви необхідно вказувати номер запису та розділ цього Реєстру. У випадку, коли РЕЗ (радіостанцію) внесено до Переліку РЕЗ (радіостанцій), застосування яких на території України погоджено НКРЗІ, в цій графі необхідно вказувати номер запису та назву відповідного Переліку. Реєстр РЕЗ та ВП, що можуть застосовуватися на території України в смугах радіочастот загального користування, та переліки РЕЗ (радіостанцій), застосування яких на території України погоджено НКРЗІ, розміщені в розділі „Реєстр РЕЗ та ВП” сайту НКРЗІ.

У разі, якщо експлуатація радіоелектронних засобів планується в декількох адміністративних регіонах, у місті Києві або Київській області, заявочні документи подаються безпосередньо до головного офісу УДЦР (03179, м. Київ, пр-т Перемоги, 151).

Висновок щодо ЕМС надається УДЦР на кожний окремий радіоелектронний засіб стаціонарного розташування, параметри якого потребують розрахунків електромагнітної сумісності і погоджень.

Радіотехнології в заявах про надання висновку щодо ЕМС визначаються згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу України.

У тридцятиденний термін від дати реєстрації заяви УДЦР повинен оформити висновок щодо ЕМС, направити Заявнику повідомлення та рахунок на оплату проведення робіт з підготовки та видачі висновків щодо ЕМС або надати відмову із зазначенням підстав. У разі необхідності погодження з Генеральним штабом Збройних Сил України термін надання висновку не повинен перевищувати 80 діб.

У разі необхідності міжнародної координації термін підготовки висновків продовжується на період, визначений Регламентом Міжнародного союзу електрозв’язку або відповідними міжнародними угодами.

У разі необхідності погодження з Генеральним штабом Збройних Сил України та/або міжнародної координації УДЦР протягом тижня від дати виникнення підстав у письмовій формі інформує Заявника.

Висновок щодо ЕМС дає право на встановлення (монтаж) радіоелектронних засобів за умов дотримання санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань. Встановлення (монтаж) радіоелектронних засобів повинно виконуватись відповідно до вимог діючих нормативних документів у галузі будівництва.

Термін дії висновку щодо ЕМС становить шість місяців, за винятком висновків щодо ЕМС для радіоелектронних засобів мовлення, для яких встановлюється термін дії дванадцять місяців. Продовження терміну дії висновку щодо ЕМС законодавством не передбачено.

Вартість робіт з підготовки та оформлення висновку щодо ЕМС визначається розділом 1 Тарифів на роботи (послуги) УДЦР

У залежності від випадку застосовуються коефіцієнти, наведені у «Загальних положеннях» Тарифів, пов‘язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux